BD MAGAZINE

נערה עם עגיל יהלום: המדריך המלא לרכישת עגילי יהלום

נערה עם עגיל יהלום: המדריך המלא לרכישת עגילי יהלום

העגיל, התכשיט שנמצא בגובה הראש והוא הראשון שרואים כשמסתכלים עלייך, דורש הקדשת מחשבה ותשומת לב מיוחדת בטרם ענידתו. מה מעידים עלייך העגילים שלך? מה תרצי לספר באמצעות העגילים שאת בוחרת לענוד? בחירת עגילים צריכה להיעשות בחוכמה תוך התחשבות בשלל אלמנטים אותם נמנה בכתבה, כך שיעניקו לך את המראה המשלים לחיוך מקצה אל קצה. מעגיל כפתור  אשר צמוד לתנוך האוזן ועד עגיל דרמטי המשתלשל באלגנטיות מטה, כתכשיט בלבדי או כחלק מסט- קבלי את המדריך השלם לרכישת עגילי יהלומים.

תקציב

כבכל תכשיט, גם עבור עגילי יהלום, יש לתכנן מראש את התקציב המתאים. התקציב מושפע לרוב מהיהלום המרכזי בעגיל. ליהלום ארבעה משתנים עיקריים אשר מעידים על איכותו וערכו הכספי, משתנים אלו ממקובלים על ידי תעשיית היהלומים הבין לאומית והם נקראים "4 "C(ארבעת ה- C, הכוללים: ליטוש – CUT, צבע – COLOR, משקל – CARAT וניקיון – (CLARITY כל משתנה עשוי להשפיע על מחירו של היהלום. ככל שדרגת המשתנה יותר גבוהה,  מחיר היהלום יעלה בהתאם. היהלום שבחרת לא חייב להצטיין בכל ארבעת המדדים. היהלום צריך להיות תואם לסגנון ולעיצוב העגיל, לאישיות, לצבע העור, לגודל האוזן של העונדת וכמובן לתקציב שהגדרת מראש. בשלב זה רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי אשר יכול להמליץ על שינויים בפרמטרים השונים אשר קובעים את מחיר היהלום. איש המקצוע יוכל לייעץ על פרמטרים חשובים יותר או פחות בבחירת היהלום לעגיל.

בכל מקרה, יש להקפיד על תעודה גמולוגית, שהיא תעודת זהות רשמית של היהלום שרכשתם. התעודה הינה ממוספרת וחתומה על ידי מעבדה גמולוגית בין לאומית אשר מוכרת על ידי חברות הביטוח והיא מאמתת את טיב רכישתכם בארבעת הפרמטרים השונים של היהלומ/ים שרכשתם.

צורה

לעגילי יהלומים שפע גזרות וצורות, וגם מיקום העגיל על האוזן עשוי להשתנות: תנוך האוזן הינו המיקום הקלאסי, אך בשנים האחרונות נראה כי העונדות הנועזות לא מהססות לנקב נקבים נוספים באזורים פנימיים נוספים של האוזן. ענידת עגילים במיקומים שונים על פני שטח האוזן יוצרת מראה עשיר מאוד באמצעות משחקי קומות, יוצרת צורות גיאומטריות מסקרנות ומאפשרת אמירה אישית, ייחודית ונבדלת. גם על השוליים החיצוניים של האפרכסת ניתן לענוד עגילים אשר חובקים את חלקה העליון של האוזן ומשתלשלים, עם עיקול האפרכסת, עד לחלקה התחתון.

מבנה

ומה בנוגע למבנה העגיל? הסולידיות בינינו ידבקו בעגילי הכפתור הקלאסיים, אשר מגיעים בשלל גדלים וצורת. חלקם משובצים עם יהלום אחד גדול ובולט, ואילו אחרים זרועי יהלומים קטנים שמרכיבים יחדיו קומפוזיציה אחת עשירה מאוד. הגודל הוא כמובן לפי טעמה של העונדת, חלק מהעגילים גדולים באופן משמעותי ודרמטי, חלקם זעירים דיים כך שאין צורך להסירם. לאירועים מיוחדים בהחלט ניתן לבחור בעגילי השנדליר הנופלים בעלי הנוכחות המרשימה. טרנד אחרון ששב והולך מחיינו מעת לעת הוא ענידת עגיל בצד אחד בלבד, מה שתורם למראה א-סימטרי שיוצר סקרנות ועניין, ויכול להלום היטב הופעה בעלת מראה לא אחיד כמו שמלה בעלת כתף חשופה אחת או תסרוקת המתרכזת בצד אחד בלבד.

מיקום?

מיקום העגיל וצורתו הם כמובן לא השיקולים הבלבדיים שעליך לקחת בחשבון, כמו גם הנתונים האישיים שלך. צבע העור, למשל, הינו שיקול משמעותי שיש לקחת בחשבון בבחירת העגיל הנכון עבורך. צבע התכשיט מתכתב באופן אידיאלי עם צבע העור כאשר הוא לא "שובר" את צבעו הטבעי של עור הגוף עליו הוא מונח אלא מתכתב עמו בהרמוניה. מלבד גוון העור, יש להתייחס לפרמטר חשוב לא פחות: הלבוש. את התכשיטים הנלווים להופעה החיצונית יש לבחור בקפידה כך שהראשון לא יאפיל על השני. בניגוד לגוון העור, בהתאמת צבעים בין התכשיט ללבוש אפשר לקבל החלטה יותר נועזת ומשוחררת. תכשיטים אשר עונדים עם לבוש מסוים יכולים להוות קונטרה מעולה לצבע ואף טקסטורת הבד, כמו למשל עגילי יהלום בעלי צבע עמוק על רקע שמלת כלה לבנה או עגילי יהלום קלאסיים על רקע שמלת ערב שחורה.

לסיכום:

רצוי לתת את הדעת גם על אורכם של הפריטים ופרופורציות נכונות של ההופעה שלנו: מבנה פנים ארוך וצר מזמן עגילים בגזרה עגולה (חישוק או כפתור עגול, למשל) ולמבנה פנים עגלגל רצוי להתאים עגילים נופלים אשר יתנו לראשך מראה מוארך מהרגיל. גם גובה העונדת עשוי להשפיע על בחירת העגילים המתאימים, עגילים ארוכים תומכים בגזרה גבוהה, ואילו עגילים צמודים יתאימו יותר לבעלות גזרה נמוכה.

אם טרם מצאת את הזוג העגילים האידיאלי עבורך, אנשי המקצוע של BD DIAMONDS ישמחו לייעץ, לעצב וליצור עבורך תכשיטים אשר יקלעו לטעמך האישי בדיוק.

אולי יעניין אותך גם: עגילי יהלומים במבצע I טבעות יהלומים במבצע