BD MAGAZINE

יהלומים הם לנצח: הטרנדים החמים בעולם היהלומים

יהלומים הם לנצח: הטרנדים החמים בעולם היהלומים

מרבית הישראלים מתוודעים לראשונה לחבריה הטובים ביותר של האישה רק לקראת הצעת הנישואין. בהשוואה למחירן של אבני החן או הפנינים, היהלום נתפס מאז ומתמיד בקרב הישראלים כנדיר יותר. יהלומים נתפסים כציון של אבן דרך משמעותית כמו חתונה, ולאו דווקא כאקססורי שנרכש בשם האסתטיקה והיופי. יהלומים אמנם אי אפשר לשבור, אבל אולי את המיתוס סביבם דווקא הגיע הזמן: תכשיטי יהלומים מגיעים בשלל גזרות ועיצובים, ותתפלאו, גם מחירים.

4 פרמטרים שיש לבחון לפני רכישת תכשיטי יהלומים

תכשיטים לנשים Jadoreלפני שרוכשים תכשיט יהלום, יש להקדיש תשומת לב לארבעה פרמטרים שמשפיעים על מחירו: גודל היהלום, החיתוך שלו, הצבע והניקיון שלו. ניתן להקפיד יותר על פרמטר אחד בהשוואה לאחר בדרך להתאמת מחיר התכשיט לכיסך. למשל, צבע וניקיון היהלום הינם פרמטרים ברי שינוי שעין בלתי מקצועית לא תבדיל ביניהם. גם בפרמטר הניקיון היהלום שבחרת לא חייב להצטיין- הניקיון הגבוה ביותר לרוב ייקר את מחיר היהלום שלא לצורך. כמו כן, גם על גודל היהלום ניתן להפעיל מניפולציה ובכך להשפיע על מחיר התכשיט: במקום יהלום מרכזי אחד וגדול ניתן לשבץ אבנים קטנות אשר משוות לטבעת מראה של אבן אחת גדולה.

דרשו תעודה גמולוגית

בכל מקרה של רכישת תכשיט יהלומים, וודאי כי מצורפת תעודה גמולוגית. בתעודה מצויים כל פרטי היהלומ/ים המשובצים בתכשיט. על התעודה להיות ממוספרת וחתומה על ידי מעבדה גמולוגית בין לאומית אשר מוכרת על ידי חברות הביטוח. התעודה מאמתת את טיב רכישתך בארבעת הפרמטרים השונים של היהלומ/ים. ועכשיו נעבור לחלק האומנותי: סיקרנו עבורך את הטרנדים החמים ביותר בתכשיטי היהלומים לשנת 2019, מוכנה?

יהלומים צבעוניים או יהלומים קלאסיים?

נדמה שהשנה היהלומים הצבעוניים דוחקים את מקומם של היהלומים הלבנים הקלאסיים ומשתבצים בחן יוצא דופן על עגילי יהלום, טבעת יהלומים וצמידי יהלום. מניין הצבע? טוב ששאלת: בדומה להיווצרותו של יהלום רגיל, ישנם יהלומים נדירים יותר אשר מקבלים את צבעם הייחודי באופן טבעי. הגוונים הנפוצים הינם גווני החום והצהוב. בין אם לבן ובין אם צבעוני, נראה כי השנה היהלומים ימצאו מקומם בטבעות מסוג Band אשר בניגוד לסגנון של טבעות אירוסין קלאסיות הכוללות יהלום מרכזי, מציעות שיבוץ הרמוני לכל רוחבה של הטבעת.

גם בתחום תכשיטי היוקרה, מקומם הטבעי של היהלומים, ניתן יהיה למצוא השנה יהלומים בצבעים נדירים יותר כמו כחול, ירוק, אדום ואף ורוד. צבעים אלו נראים בטבע מעט מאוד, בשל נדירותם הם נחשבים נחלתה של אופנת ההוֹט קוּטוּר בלבד ומחירם בהתאם. מטיבות הלכת ימצאו את היהלומים הצבעוניים גם בתליונים ועגילים, משובצים בתור גולת הכותרת ואף כחלק מאלמנטים שונים (פרח, עין ואפילו בעלי חיים) על גבי התכשיט.

לסיכום:

עיצוב תכשיטים בהתאמה אישיתבאם טרנד היהלומים הצבעוניים נשמע לך נועז מדי, הסירי דאגה מליבך: היהלומים הלבנים כמובן לא נעלמים מהשטח, ואפשר למצוא אותם השנה גם על צמידי חרוזים וצמידי טניס שהופכים פופולארים יותר ויותר. גם בעגילי יהלום, צמודים או נופלים, תוכלי למצוא את היהלומים הקלאסיים, זוהרים מטבעם על רקע זהב או כסף.

ומה קורה אצל המתארסות? לקראת עונת החתונות של 2019 פרסם אתר Pinterest, הרשת החברתית האהובה על מחפשי ההשראה בכל תחום באשר הוא, את הטרנדים החמים בעולם של טבעות אירוסין. הנתונים, אשר התבססו על תוצאות החיפוש מהשנה החולפת, הצביעו על חיפושים גבוהים אחר יהלומים עם צבעים שונים או בעלי מראה גס, שלא עובדו באופן סופי, כמקובל. עוד נרשמו חיפושים אחר טבעות בעלות הילה כפולה, כאלו בהן האבן המרכזית מוקפת שתי מסגרות משובצות יהלומים, ואחר טבעות בהן היהלום המרכזי מונח באופן מאוזן (ולא באופן מאונך, כפי שנהוג) גידול רב ביותר נצפה בחיפוש אחר טבעות הנושאות יהלום בעל חיתוך ריבועי עם קצוות קטומים.

לסיום, זכרי: גם בעולם היהלומים ישנם טרנדים חולפים, וישנן קלאסיקות על זמניות שישארו רלוונטיות בעוד שנים רבות. אם לא מצאת את תכשיט היהלומים האידיאלי עבורך, תמיד ניתן ליצור את התכשיט הרצוי והייחודי לך. אנשי המקצוע של BD DIAMONDS ישמחו לייעץ, לעצב וליצור עבורך תכשיטים אשר יקלעו לטעמך האישי בדיוק!