צמד חמד – כיצד להתאים תכשיטים לאירועים שונים

עגילי זהב דקיקים ואלגנטיים או טבעת יהלום עם צבע ייחודי ונוכחות מרשימה? תכשיטי יוקרה או תכשיטים בעיצוב אישי? קופסת התכשיטים שלך מציעה מגוון רחב של שכיות חמדה שאספת לאורך השנים בתקופות שונות, בצבעים ססגוניים ועיצובים שונים. הזיווג בין התכשיט המדויק לאירוע הנכון לעיתים עשוי להיות מתעתע. ריכזנו עבורך את כל השיקולים שצריך לקחת בחשבון להתאמת התכשיט הנכון לאירוע ולטוטאל לוק. שנתחיל?

רגע לפני שאנחנו צוללות לקופסת התכשיטים שלך, בואי נדבר עלייך. לעונדת התכשיט והופעתה השפעה מכרעת על צבע, גודל וגזרת התכשיט ובדיוק כמו בלבוש ישנם חוקי 'עשי' או 'אל תעשי'. רצוי לבחור את התכשיט המשלים בקפידה כך שיהלום את ההופעה, ישתלב בה באופן הרמוני ויתמוך במסר אותו בחרת לשדר דרך האאוטפיט באותו אירוע.

התאמת תכשיט לצבע העור

תכשיטים לנשים Jadore

צבע העור הינו השיקול הראשון אותו צריך לקחת בחשבון בבחירת התכשיט הנכון עבורך. צבע התכשיט מתכתב באופן אידיאלי עם צבע העור כשהוא ממשיך את המראה ההרמוני ואינו "שובר" את צבעו הטבעי של עור הגוף עליו הוא מונח. ניתן לחלק את גווני העור הקיימים לשלוש קטגוריות עיקריות: גוון עור כהה, גוון בהיר וגוון ניטרלי. לבעלות גוון עור כהה (עור שחום או שזוף) מומלץ לענוד אבני חן עם צבעים בולטים ותכשיטי זהב אשר תומכים בגוון העור ומסייעים לו לזהור. לבעלות גוון העור הבהיר, לעומתן, אנו ממליצים על תכשיטי כסף וזהב לבן. במידה ורוצים לשלב בתכשיט אבני חן רצוי בגוונים בהירים גם כן. בעלות גוון עור ניטרלי יכולות ליהנות משני העולמות, תוך התחשבות בנטיית גוון העור לכאן או לכאן, מינימלית ככל שתהיה.

התאמת התכשיט בהתאם לסגנון הלבוש שלך באירוע

מלבד גוון העור, יש להתייחס לפרמטר חשוב לא פחות: הלבוש. אומרים שהבגד עושה את האדם, ואת התכשיטים הנלווים להופעה החיצונית בהחלט יש לבחור בקפידה כך שהראשון לא יאפיל על השני. בניגוד לגוון העור, בהתאמת צבעים בין התכשיט לבגד אפשר לקבל החלטה יותר חופשית ונועזת. תכשיטים אשר עונדים עם לבוש מסוים יכולים להוות קונטרה מעולה לצבע הבד: למשל, תכשיט בהיר על רקע שמלה כהה. הרקע הכהה של הבגד שתבחרי יוכל להבליט את זוהרו וייחודו של התכשיט. תכשיטים בעיצוב אישי או תכשיטי יוקרה, שלרוב נרצה שיבואו לידי ביטוי יכולים להתאים בשילוב מעין זה.

רצוי לתת את הדעת גם על אורכם של הפריטים ופרופורציות נכונות של ההופעה שלנו: עבור מחשוף עמוק נבחר שרשרת קצרה יותר, ואילו על טופ ללא מחשוף כלל נעדיף שרשרת ארוכה ונופלת. גם הנתונים הטבעיים של עונדת התכשיט משפיעים על בחירת התכשיט: מבנה פנים ארוך וצר מזמן עגילים בגזרה עגולה (חישוק, למשל) ולמבנה פנים עגלגל רצוי להתאים עגילים נופלים אשר יתנו לראשך מראה מוארך מהרגיל.

אופי האירוע

ענק יהלומים

עכשיו, כשאנחנו יודעות בדיוק אל מה להתייחס בהופעה שלנו, נפעיל את שיקול הדעת האחרון (ואולי החשוב ביותר) בהתאמת התכשיט האידיאלי לאופיו של האירוע. כפי שכבר הסכמנו, בחירה נבונה של התכשיט הנכון לאופיו של האירוע עשויה לשדרג כל הופעה ולהאדיר את המראה הכולל של עונדת התכשיט. מדובר, כמובן, בבחירה אינדיבידואלית, וגבולות הגזרה בכל הנוגע לטעם אישי הינם רחבים מאוד- בעוד שאחת תחליט שמרבית האירועים לא מזמנים אלא תכשיטים סולידיים וקטנים, האחרת תרגיש בנוח לענוד תכשיטים בעלי נוכחות רבה מדי יום ביומו.

מדינתנו ברוכה באירועים לרוב (נראה שעונת החתונות תמיד אורבת בפינה) ושלל תכשיטים לאירועים יכולים להפוך הופעתך כאורחת מן המניין למשודרגת במיוחד. באירועים שמתקיימים בערבים ניתן לשלב תכשיטי יוקרה נוצצים בעלי גודל גדול מהממוצע (כדוגמת עגילי שנדליר נופלים, ענק נוצץ ודרמטי או צמיד יהלומים עבה) באירועי צהריים כגון אירוע במסעדה, אירוע על שפת הים וכו' המתקיימים לאורו של יום, נהוג לענוד תכשיטים סולידיים יותר, אם כי הם אינם חייבים דווקא לשדר פשטות. תכשיטים מיוחדים, למשל תכשיט בעל מראה עתיק, או תכשיטים בעיצוב אישי אשר יוצרו עבורך לפי הזמנה ובהם שזור אלמנט ייחודי בעל משמעות סנטימנטלית, יכולים להעניק תחכום רב להופעתך ולהטביע חותם בכל הופעה שתבחרי, פשוטה ככל שתהיה.

חשוב לזכור שלכל תכשיט אופיו הייחודי והעת הנכונה עבורו לצאת לאור ולזהור. הטיפ הטוב ביותר בהתאמת תכשיט לפי סוג האירוע הוא להרגיש שלמה, יפה וזוהרת עם התכשיט אותו בחרת לעצמך.