ההבדל בין תכשיטי יוקרה לתכשיטים יקרים

תכשיטים היוו מאז ומעולם את המתנה האולטימטיבית שניתן להעניק לבת הזוג. אמרה מפורסמת גורסת כי היהלום הוא ידידה הטוב ביותר של האישה. לאורך דורות רבים, האמרה הזאת היתה נר לרגליהם של עשירי עולם – מלכים ונסיכים, סוחרים ווזירים ואצילים שרצו למצוא חן בעיני נשותיהם ולקנות את לבבן. לשם כך הם העניקו להן תכשיטים יוקרתיים – טבעות, ענקים, צמידים ושרשראות יקרות, איכותיות ונדירות. ואולם מעת לעת נשמעים בחלל שני ביטויים שונים באותו הקשר – "תכשיטי יוקרה" מצד אחד, ו"תכשיטים יקרים" מצד שני. לכאורה, שני הביטויים הללו מבטאים את אותם הדברים. אבל האמת היא שמדובר בשני דברים שונים. מה בין תכשיטי יוקרה ותכשיטים יקרים? כיצד ניתן לעמוד על ההבדל בין השניים? היכן ניתן לרכוש תכשיטי יוקרה איכותיים ברמה הגבוהה ביותר? כל התשובות – בהמשך המאמר.

תכשיטים יקרים – מה זה בעצם

ההגדרה של תכשיטים יקרים היא בעצם די פשוטה: תכשיטים יקרים הם תכשיטים מכל הסוגים והמינים, העשויים מחומרים יקרים המכילים בתוכם תוספות יהלומים או אחרות, שגם הם עצמם יקרים. מדידת ערכו של תכשיט כזה ניתנת לביצוע בצורה פשוטה – בדיקת סוג הזהב או החומר שממנו עשוי התכשיט, שקילה שלה וקביעת הערך המוחלט של התכשיט. לכך מוסיפים את היהלום, שגם את הערך שלו יכול איש מקצוע מיומן לבדוק בקלות. ככל שמשקל הזהב של התכשיט והקראט שלו גבוהים יותר, כך הזהב יקר יותר. ככל שמשקל היהלום ואיכות שלו גבוהים יותר, כך הערך שלו גבוה יותר. הערך הכספי של היהלום והעיצוב שלו ניתנים להערכה בקלות, וכשמוסיפים אותם לערך הזהב, מתקבל הערך הסופי של התכשיט. תכשיטי יוקרה, לעומת זאת, דורשים בדיקה מסוג אחר, שכוללת אמות מידה אחרות בנוסף לערך המוחלט של החומר.

תכשיטים יוקרתיים – רמה אחת מעל כולם

תכשיטים יוקרתיים הם תכשיטים, שבנוסף לערך הכספי האובייקטיבי, הנגזר מסוג החומר שממנו עשוי התכשיט וממשקל הזהב והיהלומים, ניתן למצוא בהם ערך אמנותי. תכשיטי יוקרה מעוצבים, בדרך כלל, בידי אמנים בעלי שם בתחום, המעצבים את החומר לכדי מעשה אמנות של ממש. טבעות מזהב טהור השזורות יהלומים, עשויות לקבל ערך מוסף גבוה בזכות העיצוב היוקרתי שלהם. לכאורה, ליוקרתיות אין ערך של ממש. למעשה, אנשי מקצוע מיומנים יכולים לזהות תכשיטים יוקרתיים ואף לנקוב בערכם הסביר. היוקרה של התכשיט נשארת גם לאורך זמן, ולעיתים היא אף עולה עם השנים. זאת, בעיקר אם עיצב אותם אמן בעל שם שאיננו עוסק עוד במלאכה הזאת. כמו ציורים מעשה ידי אמן, גם תכשיטי יוקרה שומרים על ערכם לאורך עשרות, ואפילו מאות שנים.

תכשיטי יוקרה מבית BD-Diamonds

אם יש לך עניין להעניק לחצי השני שלך תכשיטים יוקרתיים ברמה הגבוהה ביותר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ואנשי המקצוע המיומנים של  bddiamonds, יצרנית ומשווקת של תכשיטי יוקרה מקוריים וייחודיים, יחזרו אליכם בהקדם. הם יבחנו את הצרכים וההעדפות שלך, ויציעו  לך תכשיטי יוקרה מבית bddiamonds הנמנים עם האיכותיים ביותר בתחום. תכשיטי יוקרה הם המתנה האולטימטיבית של גבר לבת זוגו, אבל גם בת הזוג יכולה בהחלט להעניק תכשיט יוקרתי לגבר שלה.

אולי יעניין אתכם גם: תכשיטי יהלומים