איך לבחור טבעת אירוסין? המדריך המלא למתארס שבדרך ..

אשת חייל מי ימצא ", מצאת את האחת שלך? כל שנותר לך הוא לבחור טבעת אירוסין שתגרום לה להגיד I DO. לרגע המושלם, להצעה המושלמת, צריך גם את הטבעת המושלמת…בחירת טבעת אירוסין היא תהליך שכל גבר עובר לפחות פעם אחת בחיים, זהו תהליך מורכב שדורש ממך לעשות שיעורי בית ולהתייעץ עם בעל מקצוע. בתהליך זה אתה צריך להתייחס לכמה נושאים חשובים כמו בחירת עיצוב הטבעת והתאמת הטבעת לאישיות של אשתך לעתיד, בחירת היהלום המרכזי, תקציב ועוד כמה נושאים שנדבר עליהם בהמשך.

טבעת אירוסין תלווה את בחירת לבך כל חייה ואם תעשה עבודה טובה היא גם תענוד אותה יום יום,  לכן יש צורך להשקיע בזמן, במחשבה ובתכנון נכון בכדי שהיא תקבל את הטבעת שתמיד חלמה עליה וכמובן תגיד כן.

איך הכל התחיל?

טבעת אירוסין יוקרתית

מנהג ענידת טבעת האירוסין אשר החל בימי קדם עבר כברת דרך וגלגולים רבים מאז ימי רומא העתיקה (שם נוהגים להניח שהחל המנהג) ועד היום. המנהג, ששימש במשך דורות סמל אוניברסלי לנכונות בני הזוג לקשור את חייהם זה בזו, ידע תהפוכות רבות יחד עם שינויים בהרגלי הצריכה ומגוון הטבעות האופציונליות לרכישה. היסטוריונים שחקרו את המנהג העתיק מניחים שדווקא תקופת הרנסאנס היא שהביאה עמה טבעות אירוסין יהלום, וטוענים שהשפל הכלכלי הגדול בארה"ב שלאחר מלחמת העולם הראשונה הוא שהציע טבעות אירוסין קלאסיות יותר. דווקא המנהג הקדום של ענידת טבעת אירוסין על הקמיצה (טבעות אירוסין יוקרתיות או טבעות אירוסין זולות כאחד) מתוך אמונה כי באצבע זו קיים וריד המוביל ישר ללב המשיך מאז ועד היום באין מפריע ונותר רלוונטי גם בימינו אנו.

מזל טוב, הגעת לרגע הגדול! עבור הצעה מרשימה ומפתיעה כפי שתכננת אתה צריך את הטבעת המתאימה ביותר לאהובת ליבך. כל גבר בוחר טבעת אירוסין לפחות פעם אחת בחיים. בין אם חיפשת טבעות אירוסין מיוחדות ובין אם טבעות אירוסין זהב לבן קלאסיות מדובר בתהליך שדורש העמקה וצבירת ידע במספר נושאים לצורך קבלת החלטות מושכלת, חכמה וחד פעמית. במאמר זה ננסה לתת תשובות לשאלות החשובות שמתעוררות בדרך למציאת טבעת האירוסין האידיאלית עבורך.

תכנון התקציב

עוד לפני הצלילה לפרטים הטכניים, הצעד הראשון והמהותי ביותר הוא תכנון התקציב. הגדרת תקציב ידוע מראש (עם סטיית תקן שגם אותה תתכנן ותגדיר) תהפוך את התהליךלממוקד ושקול בהרבה.  אל תשכח כי יש לפניך גם הפקת חתונה יוקרתית על הראש (: לכן תכנון תקציב מדוקדק יאפשר הכתבה מראש של קטגוריה רלוונטית עבורך (למשל, ישנו תקציב שרלוונטי עבור טבעות אירוסין יהלום, או תקציב שמתאים עבור טבעות אירוסין זהב צהוב) לסיכום, טבעות אירוסין מעוצבות ישנן בשפע, כולן ראויות ובכל תת קטגוריה מאות עיצובים שעשויים לקלוע לטעמה שלך אשתך לעתיד. אם תגיע מוכן ליום הקניה עם תקציב מוגדר מראש, תוכל בקלות לחקור לעומק את הסגנון שבחרת מראש ובתוך קטגוריה זו להתלבט על עיצוב, צבע, איכות וגודל היהלום המרכזי, מבלי להיות מוצף באינספור אפשרויות ומחירים שונים.

בשלב זה רצוי גם לערוך סקר שוק בכדי לוודא שתקבל את המחיר הכי משתלם עבורך. מומלץ להתייחס לעובדה שאצל היצרנים והמפעלים (לרוב נמצאים במתחם בורסת היהלומים ברמת גן) אין פערי תיווך שתמצא בחנויות. כמו כן, חברות המוכרות אך ורק באינטרנט חוסכות בהוצאות שכירות, עובדים ועוד הוצאות נלוות אשר מגולמות במחיר הטבעת.

בחירת היהלום המרכזי

הגדרת את התקציב שמתאים לכיסך? אפשר להתקדם לעבר הצעד השני בחיפוש אחר טבעת האירוסין, הלא הוא בחירת היהלום המרכזי. ליהלום ארבעה משתנים עיקריים אשר מעידים על איכותו וערכו הכספי, משתנים אלו מוסכמים ומקובלים על ידי תעשיית היהלומים ברחבי העולם והם נקראים "4   "C (ארבעת ה- C, הכוללים: ליטוש – CUT, צבע – COLOR, משקל – CARAT וניקיון – (CLARITY כל משתנה משפיע על מחירו של היהלום, ככל שדרגת המשתנה יותר גבוהה כך המחיר יעלה בהתאם.

היהלום הנבחר צריך להיות תואם לסגנון ולעיצוב הטבעת, לאישיות, לגודל האצבע של הכלה המיועדת וכמובן לתקציב שהגדרת מראש. בשלב זה רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי אשר יכול להמליץ על שינויים בפרמטרים השונים אשר קובעים את מחיר היהלום. איש המקצוע יוכל לתת את הדעת על פרמטרים חשובים יותר או פחות בבחירת היהלום וכמובן להתאימו לפרופיל טבעת האירוסין אותה תרצה להעניק.

בחירת עיצוב הטבעת

הצעד השלישי לקראת מציאת טבעת האירוסין האידיאלית עבור ארוסתך דורש עבודה מקדימה והוא נחוץ עבור שביעות רצונה מהליך הבחירה שלך. טעם הינו אלמנט מאוד אינדיבידואלי, ובני זוג לאו דווקא חייבים להסכים על מראה מסוים. מאחר והמיועדת היא שתענוד את הטבעת, רצוי שעיצוב הטבעת ימצא חן בעיניה ויקלע לטעמה האישי. בכל מקרה של התלבטות אנו ממליצים להתייעץ עם קרובי משפחה או חברה קרובה אשר תוכל להצביע על סגנונות אשר קרצו לאשתך לעתיד. עולם טבעות האירוסין מציע שכלולים לרוב לצד קלאסיקות על – זמניות. ישנן טבעות אירוסין מעוצבות בדמות טבעות אירוסין יוקרתיות, בעלות יהלום מרכזי גדול ומפואר לצד טבעות אירוסין זהב צהוב עדינות. ישנן גם טבעות אירוסין מיוחדות הכוללות אלמנטים יוצאי דופן שלא נראים לרוב בטבעות אחרות לצד טבעות אירוסין זהב לבן בעלות מראה קלאסי וסולידי.

בדיקת אמינות החברה

אמנם הטיפ האחרון בסדר הכרונולוגי אך חשיבותו רבה לאין שיעור. הרשת מוצפת חברות אשר מוכרות אונליין, אנו ממליצים לבדוק היטב את אמינות החברה ולא לרכוש מכל אתר או חנות שנראים טוב ומפרסמים טבעות אירוסין זולות במיוחד. מלבד התייעצות עם לקוחות עבר של החברה,

רצוי להתייחס לנקודות השונות בטרם רכישת הטבעת:

אחריות לכל החיים – חברה אמינה תספק תעודת אחריות לכל החיים עם רכישת טבעת האירוסין. יש לעיין ב"שורות הקטנות" ולשים לב שהתעודה מספקת לך מענה במידה וקורה משהו לטבעת. יש לציין, תעודות אחריות אלו לא כוללות אבדן או גנבה ולכן מומלץ לרכוש ביטוח פרטי בנפרד.

שירות לכל החיים – חברה אמינה תעניק ללקוחותיה שירותים כמו חידוש הטבעת, הקטנה או הגדלת הטבעת וכל שרות שלא דורש הוצאות גדולות מצדם.

מדיניות החזרות – חברה אמינה תאפשר החזרה של הטבעת בזמן של 30 עד 90 יום מכל סיבה שהיא עם החזר כספי מלא. יש חברות שיאפשרו החזר ללא הגבלת זמן בתמורה להחזר כספי חלקי ותלוי בחישובים פנימיים של החברה.

מדיניות החלפות – רוב החברות האמינות מאפשרות החלפת הטבעת לטבעת אחרת באותו מחיר ללא הגבלת זמן.

לסיכום

רכישת טבעת אירוסין הינה רכישה חשובה שיכולה להתבצע על הצד הטוב ביותר במידה ונערכים אליה מבעוד מועד. אנו ממליצים על בדק בית יסודי אשר יאפשר לך להגיע ממוקד מטרה ולהישאר בטווח תקציב מוגדר מראש בדרך לרכישת הטבעת המשתלמת ביותר עבורך.

מזל טוב והצלחה לכל המתארסים, צוות BD DIAMONDS